365VAN Gelişim ve Kalkınma Planı

T.C. Van Valiliği’nin öncülüğünde hazırlanan ve 365VAN Gelişim ve Kalkınma Planı olarak tanımlanan planlama kapsamında; T.C. Van Büyükşehir Belediyesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Sivil Toplum Kuruluşları iş birliğiyle Spor, Eğitim, İstihdam, Sosyal Hizmet,  Kültür ve Turizm ana başlıkları altında çalışmalar başlatıldı. 

5 ana başlık altında hazırlanan ve 15’den fazla projeden oluşan 365 VAN Gelişim ve Kalkınma Planı; Van halkının ihtiyaçları, Van kentinin gelişimi ve kalkınması için hazırlandı. Planlama ve projeler; kentin kanaat önderleri, yerel kurumların ve bu kurum liderlerinin önerileri, katkıları ve talepleri doğrultusunda kentimize ve vatandaşlarımıza hizmet sunmak için geliştirildi.  

1 Ekim 2022 - 1 Ekim 2023 tarihleri arasında tamamlanması planlanan çalışmalarla; Valilik, Belediye ve Üniversite kurumları, birimleri, memurları, çalışanları, 1 yıl boyunca, halka tam hizmet verme, Van kentimizin gelişimi ve kalkınması adına sorumluluk aldı ve 1 Ekim 2022 tarihi itibariyle 365 gün kesintisiz bir çalışma programı yürütecek şekilde görevlendirildi. 

365VAN Gelişim ve Kalkınma Planının; Van kentimize, halkımıza, Vanlı olup da farklı şehir veya ülkelerde yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.